Pokud máte hypotéční úvěr, popřípadě splácíte jakoukoli jinou půjčku, pak jistě víte, že splátky je potřeba posílat opravdu včas a bez prodlení. Jinak si banky účtují poplatky, úroky se zvedají a splátky je horší a horší splácet. Jak situaci vyřešit, když nemáte peníze a potřebujete splácet? Někdy chybí peníze fahd jen pár dnů, a jedná se tedy jen o překlenutí krátkého období.ruka peníze

  1. Uskromněte se

Pokud máte možnost ubrat peníze jinde, pak to udělejte. Spousta věcí, které platíme, se dá odložit či posunout. Můžeme prodat věci, které k životu nepotřebujeme, nebo si najít rychlou jednorázovou brigádu, která nám přinese rychle potřebné peníze. Ušetřete na jídle, místo jídla v restauracích se stravujte doma a snažte se nakupovat co nejméně – spotřebujte především zásoby v mrazáku a potraviny ve spíži. Prostě se snažte najít místa, kde můžete jednorázově ušetřit.

  1. Zkuste sehnat záložní zdroj financí

Pokud nemáte na splátky, znamená to jen jedno. Máte malý příjem a velké výdaje. Buď musíte příjem zvýšit, nebo snížit náklady. Lépe se dělá to první, než to druhé. Buď si musíte požádat o zvýšení platu v práci, nebo si sehnat práci jinou, popřípadě ještě brigádu k práci. Aspoň na pár měsíců tak získáte možnost větších příjmů a třeba něco našetříte na horší časy.peněženka

  1. Odklad splátek

Spousta bank a bankovních institucí dokáže zařídit odklad splátek až na několik měsíců. Ale má to své úskalí. Ne všechny banky vám to povolí – musíte mít opravdu pádný důvod. A další problém je v tom, že i během odkladu splátek vám běží úroky a tím pádem přeplatíte více, než bylo původně v plánu. Navíc se vám celkové splácení tímto protáhne o ty měsíce, kdy jste nespláceli. Celkově se tak může tohle řešení stát těžce nevýhodným.
Nikdy si na splátky nepůjčujte, snažte se najít jiné řešení. Půjčování si peněz na splácení jiné půjčky je jednou z cest do pekla.

10. 2. 2020